OZONOWANIE ŁÓDŹ

4 zalety osuszania powietrza, o których nie wiedziałeś!

Osuszanie powietrza zwykle kojarzy się z koniecznością reakcji po niezbyt przyjemnych doświadczeniach. Osuszenie budynków po zalaniu jest najczęstszym i najszybciej podejmowanym działaniem po wystąpieniu szkody. Tymczasem nie tylko osuszanie po zalaniach niesie ze sobą korzyści. Profilaktyczne utrzymywanie odpowiedniej wilgotności powietrza ma kilka, nie zawsze oczywistych zalet. 

Osuszanie powietrza – zapobieganie uszkodzeniom

Osuszanie ścian po zalaniu to oczywiście konieczna kolej rzeczy, bez której trudno wyobrazić sobie komfortowe użytkowanie lokalu. Jeśli wilgoć jest w stanie zagrozić ścianom, to bez problemu uszkodzi także wiele różnych przedmiotów, szczególnie na nią podatnych. Elektronika, książki czy meble to tylko nieliczne przykłady przedmiotów, których nadmiar wilgoci może prowadzić do deformacji, korozji i uszkodzeń. Osuszanie powietrza chroni je, utrzymując odpowiednią wilgotność.

Osuszanie powietrza a poprawa zdrowia

Osuszanie powietrza może pomóc w poprawie jego jakości w pomieszczeniach użytkowanych przez ludzi i zwierzęta. Wilgotne środowisko sprzyja rozwojowi pleśni, roztoczy i wielu alergenów, które mogą prowadzić do alergii, astmy i innych problemów zdrowotnych. Osuszanie mieszkania po zalaniu nie tylko usunie nadmiar wilgoci, ale zmniejszy ryzyko wystąpienia problemów zdrowotnych.

Osuszanie powietrza – wpływ na komfort termiczny

Odpowiednio dokonywane osuszanie powietrza pomaga utrzymać właściwy poziom wilgotności, co przekłada się na lepszy komfort termiczny. Wilgotne powietrze może sprawiać wrażenie, że temperatura jest wyższa, niż w rzeczywistości. Może to prowadzić do dyskomfortu osób użytkujących pomieszczenie, jak też większego zużycia energii przez klimatyzację. Osuszanie powietrza pozwala na utrzymanie komfortowej temperatury, które sprzyja między innymi lepszemu snu.

Wpływ osuszania powietrza na oszczędność energii

Osuszanie powietrza przy zastosowaniu odpowiednich narzędzi i metod przyczynia się do oszczędzania energii. W jaki sposób? Wilgotne powietrze jest trudniejsze do schłodzenia niż suche. Poprzez osuszanie powietrza, klimatyzacja lub inne urządzenia chłodzące wewnątrz pomieszczeń wymagają mniejszego zużycia energii, tym samym przyczyniając się do niższych rachunków za prąd.