Jak pozbyć się wilgoci z murów?

Wilgoć na ścianach w domu to poważny problem. Może wystąpić na skutek zalania spowodowanego awarią instalacji wodno-kanalizacyjnej, powodzi lub wielu innych nieszczęśliwych okoliczności. Nie bez znaczenia jest również niewłaściwa wentylacja w domu. Bez względu na przyczyny pojawiania się niepożądanej wilgoci, warto wiedzieć jak zabezpieczyć mury przed wilgocią i co zrobić gdy wychodzi wilgoć na ścianie.

Jak zabezpieczyć mury przed wilgocią?

Jak uchronić mury przed wilgocią i co zrobić, aby problem nie powracał? Już na etapie budowy nieruchomości warto zainwestować w odpowiednie materiały. W przypadku wykończenia zewnętrznego ważne jest właściwe dopasowanie izolacji ścian oraz materiałów hydroizolacyjnych, których zadaniem jest zabezpieczenie przed rozmaitymi typami wody. Nieprzepuszczalna, szczelna warstwa z masy bitumicznej czy tynków wodoszczelnych będzie skutecznie chronić przed wilgocią. Oczywiście wilgoć na ścianach może pojawić się także na skutek nieprawidłowo działającej wentylacji, nieszczelnych instalacji czy wadliwego ogrzewania.

Jak pozbyć się wilgoci ze ścian w domu?

Istnieje wiele sposobów na poradzenie sobie z wilgocią na ścianach w domu. Tymczasem większość metod sprawdza się jedynie w przypadku zawilgocenia o niewielkim stopniu i nie zawsze przynoszą oczekiwany skutek. Zatem jak osuszyć mokry mur, aby na dobre pozbyć się niebezpiecznej wilgoci z domu? Czy trzeba zainwestować ozonowanie pomieszczeń? Warto poważnie rozważyć powierzenie osuszenia ścian zespołowi profesjonalistów, których bogate doświadczenie w połączeniu ze specjalistycznymi narzędziami pomoże uporać się z problemem. Nowoczesne sposoby, opierające się na specjalnych urządzeniach, umożliwiają nie tylko bardzo szybkie osuszenie, ale pozbycie się na długo nadmiernie skondensowanej pary wodnej. W zależności od poziomu zawilgocenia, specjaliści dobierają optymalne rozwiązania, które najlepiej poradzą sobie z likwidacją problemu. Można skorzystać z opcji wynajmu osuszaczy na czas niezbędny do osuszenia ścian lub kompleksowo powierzyć usługę fachowcom.