Kiedy powinniśmy ozonować pomieszczenie?

Ozonowanie pomieszczeń to działanie szczególnie zalecane w miejscach użytku publicznego, a więc punktach najbardziej narażonych na rozprzestrzenianie się szkodliwych dla zdrowia bakterii i wirusów. Nie mniej, w czasach, kiedy dezynfekcja przedmiotów i miejsc stała się standardem, dodatkowe środki zapobiegawcze, takie jak ozonowanie mieszkania czy ozonowanie pokoju, przechodzą do porządku dziennego. Warto zatem profilaktycznie przeprowadzać ozonowanie mieszkań. Dlaczego?

Co daje ozonowanie pomieszczeń?

Ozonowanie mieszkań niesie szereg korzyści, na których zyskuje nie tylko pomieszczenie ozonowane, ale też osoby na co dzień przebywające w przestrzeni mieszkalnej. Ozonowanie pomieszczenia zabija wszelkie chorobotwórcze mikroorganizmy, w tym bakterie, wirusy i grzyby. Ponadto likwiduje nieprzyjemne, długotrwale utrzymujące się zapachy, a także chroni przed obecnością niepożądanych owadów. Ozon jest szybszym i skuteczniejszym rozwiązaniem, niż popularne środki dezynfekujące, np. chlor.

Ozonowanie pomieszczeń – na czym polega?

Ozonowanie pomieszczenia wygląda na prosty zabieg. To technika, która nie wymaga stosowania środków chemicznych. Nie daj się jednak zwieść pozorom. Ozonowanie mieszkania to dostarczenie gazowego ozonu i wymieszanie go z powietrzem znajdującym się w obrębie lokalu. Tym samym, cząstki ozonu są w stanie dotrzeć do  każdego zakamarka w mieszkaniu. W następstwie, wchodzą w reakcję z drobnoustrojami i szkodliwymi dla człowieka związkami organicznymi, całkowicie je niszcząc. Zatem skutecznie oczyszczają powietrze, usuwając przy tym nieprzyjemne zapachy.

Ozonowanie pomieszczeń – cena. Ile kosztuje dezynfekcja mieszkania ozonem?

Aby ozonowanie pomieszczeń procedura przyniosła optymalny efekt, lepiej zrezygnować z działania na własną rękę i powierzyć zadanie specjalistom w tej dziedzinie. Tylko doświadczeni fachowcy zapewnią sprawne, a przede wszystkim bezpieczne ozonowanie pomieszczeń. W zależności od tego, jakimi metodami zostało przeprowadzone ozonowanie pomieszczeń cennik może zróżnicowany, jednak nie są to wysokie koszty. Ozonowanie mieszkań, tutaj cena uzależniona jest przede wszystkim od zakresu planowanych działań.