Osuszanie budynków (osuszanie po zalaniach)
Wycena i dojazd do klienta GRATIS!
Koszt osuszania jest indywidualny i uzależniony od stopnia zalania
Zawilgocone ściany, posadzki i przegrody budowlane nastręczają wiele problemów w użytkowaniu budynku. Z tego względu osuszanie budynków z wilgoci cieszy się coraz większą popularnością. Doskonale sprawdza się nie tylko w pomieszczeniach, które uległy zalaniu. Osuszanie domów wykonuje się także w nowopowstałych budynkach, w których zaczyna dochodzić do procesów cyrkulacji powietrza oraz wymiany cieplnej, mogących prowadzić do nadmiernej kondensacji pary wodnej.
Osuszanie ścian w nowo wybudowanych domach – dlaczego warto wykonać?
Osuszanie ścian z wilgoci powinno być rutynowo wykonywane w budynkach, które zostały bądź zostaną oddane do użytku. Nawet najlepiej wykonane prace budowlane powodują zawilgocenie tynków, które ze względu na swoją porowatą strukturę chłoną parę wodną. Osuszanie ścian wewnętrznych na tym etapie pozwala zapobiec pojawianiu się problemów w przyszłości, w tym występowaniu wykwitów pleśni, która ma szkodliwy wpływ na zdrowie osób przebywających w pomieszczeniu.
Usuwanie wilgoci ze ścian – co trzeba wiedzieć?
Osuszanie budynków, przed lub tuż po oddaniu ich do użytku, redukuje do minimum konieczność odgrzybiania ścian, w chwili pojawiania się na nich pleśni. Nowoczesne metody bazujące na zaawansowanych technologicznie urządzeniach pozwalają błyskawicznie wykonać pracę, pozbywając się na długi czas problemu nadmiernej kondensacji pary wodnej w pomieszczeniu. W zależności od skali problemu, specjaliści dopasowują odpowiednie rozwiązania, pozwalające utrzymać w domu lub mieszkaniu stały, odpowiedni poziom wilgotności.
Osuszanie mieszkania – czy można wykonać po zalaniu?
Osuszanie budynków po zalaniu to proces, który pozwala przywrócić do użytku pomieszczenia, w których doszło do zawilgocenia ścian oraz podłogi w wyniku awarii instalacji sanitarnej lub grzewczej, po obfitych i gwałtownych opadach deszczu czy na skutek innych czynników zewnętrznych. Warto przy tym pamiętać, że zebranie wody oraz intensywne wietrzenie pomieszczeń może okazać się niewystarczające. Osuszanie ścian po zalaniu wymaga profesjonalnych działań, które pozwolą przywrócić w pomieszczeniu odpowiednią wilgotność powietrza i zapobiegną negatywnym skutkom w przyszłości.
Osuszanie budynków po zalaniu – jakie metody można zastosować?
Wykonując osuszanie budynków metody dobierane są po dokładnej analizie problemu, dzięki czemu istnieje możliwość całkowitego wyeliminowania nadmiernej wilgoci w pomieszczeniu. Do najczęściej stosowanych rozwiązań zalicza się:
- Osuszanie kondensacyjne – wilgoć z powietrza zostaje skroplona w postaci wody. Trafia w ten sposób do osuszacza lub zostaje odprowadzona na zewnątrz.
- Osuszanie adsorpcyjne – osuszanie za pomocą urządzeń zawierających wewnątrz środek pochłaniający wilgoć.
- Osuszanie nagrzewnicą – osuszanie ścian za pomocą gorącego powietrza, które powoduje odparowanie wilgoci ze ścian i podłóg.
- Osuszanie mikrofalami – generator mikrofal przekształca energię pola elektromagnetycznego w energię cieplną. W ten sposób wytwarza wysokie temperatury powodujące parowanie wilgoci ze ścian lub posadzek.
Osuszanie budynków – cena. Czy Osuszanie mieszkania po zalaniu jest drogie?
Przy wyborze profesjonalnej firmy wykonującej osuszanie mieszkania po zalaniu cena ma z pewnością niebagatelne znaczenie. Usługa zwykle nie generuje wysokich wydatków. Przy szacowaniu kosztów za osuszanie ścian cena jest uzależniona od stopnia zaawansowania prac, które muszą zostać wykonane w budynku oraz od rodzaju urządzeń wykorzystywanych w procesie usuwania wilgoci. Posiadasz ubezpieczenie budynku? W przypadku usług Slim-Pol, możliwa jest bezgotówkowa likwidacja szkód po zalaniu. Wystarczy, że skontaktujesz się z naszym specjalistą, a krok po kroku przeprowadzimy Cię przez cały proces.
Osuszanie pomieszczeń – metoda podposadzkowa – na czym polega?
Istotą osuszania podposadzkowego jest usunięcie wilgoci z warstw izolacyjnych podłogi. Prace tego typu wykonuje się zwykle po awarii urządzeń znajdujących się w posadzce – elementów ogrzewania podłogowego czy przewodów instalacji wodno-kanalizacyjnej. W tym celu stosuje się metody pozwalające odprowadzić nadmiar wody, a następnie wtłoczyć w jej poszczególne warstwy ciepłe powietrze, pozwalające uzyskać odpowiedni poziom wilgotności posadzki. Ponieważ jest to skomplikowany proces wymagający zaawansowanych umiejętności i nowoczesnych urządzeń, w przypadku firm wykonujących osuszanie podposadzkowe cena za usługę może być wyższa niż przy klasycznym usuwaniu wilgoci ze ścian.
Osuszanie budynków Łódź – gdzie znaleźć specjalistów w województwie łódzkim?
Szukasz fachowców od osuszania budynków? Zależy Ci na solidnym i szybkim osuszeniu pomieszczeń? Postaw na specjalistów z firmy Slim-Pol. Nowoczesne urządzenia, szeroka wiedza, doskonałe umiejętności i wieloletnie doświadczenie sprawia, że zapewniamy wykonanie usługi na najwyższym poziomie. Naszym atutem jest indywidualne podejście do każdego klienta, począwszy od ustalenia metod stosowanych podczas prac, na kosztorysie kończąc.