Ozonowanie pomieszczeń • Łódź • SLIM-POL

Ozonowanie pomieszczenia – szybki sposób na pozbycie się drobnoustrojów i brzydkich zapachów

Chcesz pozbyć się zarazków z pomieszczenia? A może zastanawiasz się, jak usunąć brzydki zapach z budynku, powstały w wyniku zalania, prac remontowych czy przesiąknięcia ścian i mebli wonią tytoniu? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: z pomocą przyjdzie ozonowanie. To niezwykle skuteczny i bezpieczny proces dezynfekowania pomieszczeń. Pod warunkiem oczywiście, że zlecisz go profesjonalistom. W innym przypadku może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozonowanie pomieszczeń – co to jest?

Z pewnością znasz zapach, jaki unosi się w powietrzu po burzy. Jest świeży, rześki i przyjemny. Ozonowanie pomieszczenia jest inspirowane właśnie tym naturalnym procesem, kiedy w wyniku wyładowań elektrycznych w powietrzu pojawia się większa ilość ozonu. A na czym polega ozonowanie mieszkania? W procesie tym ozon jest rozpylany za pomocą specjalnych generatorów. Następnie rozpada się w powietrzu i uwalnia cząsteczki tlenu, które łączą się z drobnoustrojami i doprowadzają do ich neutralizacji. W ten sposób można szybko uzyskać nie tylko czystość mikrobiologiczną w pomieszczeniu, ale także pozbyć się nieprzyjemnego zapachu.

Ozonowanie pomieszczeń na czym polega i co daje?

Wiesz już na czym polega ozonowanie mieszkania. Być może zastanawiasz się zatem co daje ozonowanie pomieszczeń? Cząsteczka ozonu składa się z trzech atomów tlenu. Pierwiastek ten jest nietrwały, niepalny i dość dobrze rozpuszcza się w wodzie. Najważniejsze jest jednak to, ze wykazuje silne działanie aseptyczne. Oznacza to, że jest bezkonkurencyjny w niszczeniu drobnoustrojów chorobotwórczych – bakterii, grzybów oraz wirusów. Neutralizuje także roztocza wywołujące alergie. Ozonowanie pomieszczeń – co daje? Przede wszystkim bezpieczeństwo mikrobiologiczne, bez konieczności użycia agresywnych środków chemicznych mogących powodować uczulenia i niosących niebezpieczeństwo dla środowiska naturalnego. Dodatkowo ozon jest gazem, który przenika przez najdrobniejsze szczeliny, gwarantując solidną i szybką dezynfekcję całego pomieszczenia.

Ozonowanie pomieszczeń – zasady bezpieczeństwa

Chcesz stworzyć czystą i świeżą przestrzeń w domu, biurze czy jakimkolwiek innym budynku? Z pomocą przyjdzie ozonowanie pomieszczeń. Procedura ta nie jest jednak tak prosta, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Pamiętaj, że ozon ma silne właściwości antyseptyczne. I jednocześnie w nadmiernym stężeniu jest szkodliwy dla człowieka. Z tego względu koniecznie poproś o pomoc profesjonalistów, którzy szybko wykonają ozonowanie pomieszczeń w Łodzi i innych miastach, pozostawiając pomieszczenia świeże i bezpieczne dla domowników. Firmy specjalizujące się w tego typu pracach posiadają zaawansowane technologicznie urządzenia, które zapewniają skuteczność, a po skończonej pracy pozwalają wyeliminować szkodliwe związki chemiczne z pomieszczenia, stosując odpowiednie urządzenia wentylacyjne.